Murata Electronics North America GRM42-6B475K10D
GRM42-6B475K10D picture photo
Mfg. Part Number
GRM42-6B475K10D
Datasheet Download
GRM42-6B475K10D.pdf
Availability of GRM42-6B475K10D
QUANTITY
GRM42-6B475K10D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM42-6B475K10D
Internal Part NumberEIS-GRM42-6B475K10D
Delivery TimeIn stock, ship GRM42-6B475K10D today.
SeriesGRM42-6B4
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM42-6B475K10D
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM42-6, GRM42-6B475K10D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM42-6B475K10D Details Description
Related parts for GRM42-6B475K10D
RES SMD 360K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED PNL MNT 125/250V CLEAR datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLU 2500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A 2MM T/H datasheet.pdf
POT 5K OHM .25W datasheet.pdf
CH20M BUS 4.50/05 AU/250 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf