Susumu RG3216V-1180-W-T1
RG3216V-1180-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1180-W-T1
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1180-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-1180-W-T1
QUANTITY
RG3216V-1180-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1180-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1180-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1180-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1180-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1180-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1180-W-T1
*STEEL-TY* 1/2"EH .015THK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD9706 datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 251MA 2 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS BOX MNT PIN datasheet.pdf