Susumu RG3216V-1212-D-T5
RG3216V-1212-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1212-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1212-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1212-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1212-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1212-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1212-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1212-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1212-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1212-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1212-D-T5
MEMORY CARD FLASH 128MB datasheet.pdf
REPLACEABLE INSERT BKAD 100 PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 21POS .35M datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 48PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
LUG COPPER MECH 2 HOLE datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf