Susumu RG3216V-1330-D-T5
RG3216V-1330-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1330-D-T5
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1330-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1330-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1330-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1330-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1330-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1330-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1330-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1330-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1330-D-T5
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2CH 16-DIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 8SIP datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
MICRO 21C S 20" WHT FLOAT datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 400W datasheet.pdf