Susumu RG3216V-1370-P-T1
RG3216V-1370-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1370-P-T1
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1370-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1370-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1370-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1370-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1370-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1370-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1370-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1370-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1370-P-T1
IC FPGA 166 I/O 240PQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC PROG RIPPLE COUNT W/OSC 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.78KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
Connector Header 14 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 24QFN datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf