Susumu RG3216V-1401-B-T1
RG3216V-1401-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1401-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1401-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1401-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1401-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1401-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1401-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1401-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1401-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1401-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1401-B-T1
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 1.32 datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 50VC SMB datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER ON/OFF 6UDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 100' datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf