Susumu RG3216V-1430-C-T5
RG3216V-1430-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1430-C-T5
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1430-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1430-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1430-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1430-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1430-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1430-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1430-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1430-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1430-C-T5
RELAY REED SPST 1A 5V datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 143MHZ 60TFBGA datasheet.pdf
RES SMD 9.09M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 16POS datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 672BGA datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 20 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf