Susumu RG3216V-1472-B-T1
RG3216V-1472-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1472-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1472-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1472-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1472-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1472-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1472-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1472-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1472-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1472-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1472-B-T1
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN ASSY TOP ENTRY 24POS PG21 datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 33VC SOT23 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
750 TB PCB CONNECTOR datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf