Susumu RG3216V-1501-C-T5
RG3216V-1501-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1501-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.5K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1501-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1501-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1501-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1501-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1501-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1501-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1501-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1501-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1501-C-T5
SWITCH AUTODIP 8POS TOP ACT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL 30A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
COUPLING datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PLUG R/A 4PIN CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf