Susumu RG3216V-1502-C-T5
RG3216V-1502-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1502-C-T5
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1502-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1502-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1502-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1502-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1502-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1502-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1502-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1502-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1502-C-T5
LEAD TEST ALLIGCLP-BANAPLG RD/BK datasheet.pdf
CHASSIS VALULINE 10.50"X17"X13" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL SOT23-6 datasheet.pdf
DIN RAIL 35X7.5MM SLOTTED 45.5" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
ENCL SWES BFROLLER ARM ADJ SPDT datasheet.pdf
FRAME GROMMET RUBBER BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 100MHZ 8WSON datasheet.pdf