Susumu RG3216V-1542-D-T5
RG3216V-1542-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1542-D-T5
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1542-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1542-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1542-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1542-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1542-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1542-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1542-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1542-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1542-D-T5
PTC RESETTABLE 1.5A 6V 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 400MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3/16 PLAN 79215744 datasheet.pdf
FUSE MIDI 100A W M6 HOLES datasheet.pdf
SL-MRL30M (METAL) 4NC, 1XM20 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT SKT datasheet.pdf