Susumu RG3216V-1580-B-T1
RG3216V-1580-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1580-B-T1
Brief Description
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1580-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1580-B-T1
QUANTITY
RG3216V-1580-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1580-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1580-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1580-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1580-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1580-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1580-B-T1
CAP TANT 6.8UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
SHEAR DEPRESSOR datasheet.pdf
IC DSC 32KB FLASH 70MIPS 28SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf