Susumu RG3216V-1580-P-T1
RG3216V-1580-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1580-P-T1
Brief Description
RES SMD 158 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1580-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1580-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1580-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1580-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1580-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1580-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1580-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1580-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1580-P-T1
IC REG CTRLR PWM CM 20-TSSOP datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm Series 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM 34POS 10U" AU RA datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS TIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf