Susumu RG3216V-1602-B-T5
RG3216V-1602-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1602-B-T5
Brief Description
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1602-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1602-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1602-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1602-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1602-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1602-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1602-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1602-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1602-B-T5
IDC CABLE - MDG14K/MC14M/MDG14K datasheet.pdf
FILM CLEAR 6 X 9" 2 SHEETS datasheet.pdf
IC LINE DRIVER CO/CPE VDSL 8SOIC datasheet.pdf
RES 18K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
25P MTA100 CONN ASSY 30AU datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 234K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LPP 7.62/90/15 OG datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf