Susumu RG3216V-1620-P-T1
RG3216V-1620-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1620-P-T1
Brief Description
RES SMD 162 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1620-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-1620-P-T1
QUANTITY
RG3216V-1620-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1620-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1620-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1620-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1620-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1620-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1620-P-T1
BATTERY NIMH 1.2V 2000MAH W/TAB datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CTRLR DC/DC 4-CHAN 20-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SS 1024X36 15NS 128-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
COVER HINGED STR 2.5X2.5X12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
MCU ARM 1024KB FLASH UFBGA datasheet.pdf
RES 0.267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf