Susumu RG3216V-1740-C-T5
RG3216V-1740-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1740-C-T5
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1740-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1740-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1740-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1740-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1740-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1740-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1740-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1740-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1740-C-T5
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
VARISTOR 8V 1A 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS MALE CORD #20 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 275A DO205AB datasheet.pdf
ENCODER 9MM SQ R/A 16PPR datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 12V 45W datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
508 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
JT 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 35 V datasheet.pdf