Susumu RG3216V-1741-D-T5
RG3216V-1741-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1741-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.74K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1741-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1741-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1741-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1741-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1741-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.74k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1741-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1741-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1741-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1741-D-T5
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 1.58 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IO NICU CF V0 datasheet.pdf
CONN HDR 45POS 1.27MM T/H datasheet.pdf