Susumu RG3216V-1780-C-T5
RG3216V-1780-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1780-C-T5
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1780-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1780-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1780-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1780-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1780-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1780-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1780-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1780-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1780-C-T5
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 2% 100V 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 16 OHM 0606 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS CABLE PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf