Susumu RG3216V-1800-B-T5
RG3216V-1800-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1800-B-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1800-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-1800-B-T5
QUANTITY
RG3216V-1800-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1800-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1800-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1800-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1800-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1800-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1800-B-T5
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 (17 + 4 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL 1MM EXTEND 70 POS datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08HC/24/180LF 3.2SN BK BX datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
PUNCH RD 1.000 CONDUIT datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
IC CURRENT LIMIT ADJ 20TQFN datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf