Susumu RG3216V-1910-D-T5
RG3216V-1910-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1910-D-T5
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1910-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-1910-D-T5
QUANTITY
RG3216V-1910-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1910-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1910-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1910-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1910-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1910-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1910-D-T5
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 100MA PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 100MHZ 10V SMD datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LVPECL 32VFQFN datasheet.pdf
LIGHT PIPE ROUND 4MM CLEAR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf