Susumu RG3216V-1911-B-T1
RG3216V-1911-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1911-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1911-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1911-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1911-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1911-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1911-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1911-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1911-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1911-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1911-B-T1
RES 2 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN CIC RCPT 24POS 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMA datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 155MA 2.7 OHM SMD datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/05/135 1.5 BK datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf