Susumu RG3216V-1912-B-T1
RG3216V-1912-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1912-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1912-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-1912-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-1912-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1912-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1912-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1912-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1912-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1912-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-1912-B-T1
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SMD5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 50V NP0 0508 datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf