Susumu RG3216V-1960-C-T5
RG3216V-1960-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-1960-C-T5
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-1960-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-1960-C-T5
QUANTITY
RG3216V-1960-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-1960-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-1960-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-1960-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-1960-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-1960-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-1960-C-T5
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A 2MM TIN T/H datasheet.pdf
FILTER SAW 1.57542GHZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 5A 54 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 394MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf