Susumu RG3216V-2260-B-T1
RG3216V-2260-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2260-B-T1
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2260-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-2260-B-T1
QUANTITY
RG3216V-2260-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2260-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2260-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2260-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2260-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2260-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2260-B-T1
CAP ALUM 33UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.094DIA SILVER datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .400 20POS datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.2A 37 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
ACCELEROMETER TRPL AXIS 16-LGA datasheet.pdf
CAP FILM 3000PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 160A TO249AB datasheet.pdf
RES 56 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf