Susumu RG3216V-2320-C-T5
RG3216V-2320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2320-C-T5
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2320-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-2320-C-T5
QUANTITY
RG3216V-2320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2320-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2320-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2320-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2320-C-T5
THY DL NEG 160MA 150A ESD MSO13 datasheet.pdf
IC COMPARATOR MICRPWR DUAL 8SOIC datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ISO 5DDPAK datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
MICRO 9C S 10" YEL JACKP NI datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 2.5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf