Susumu RG3216V-2370-W-T1
RG3216V-2370-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2370-W-T1
Brief Description
RES SMD 237 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2370-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-2370-W-T1
QUANTITY
RG3216V-2370-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2370-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2370-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)237
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2370-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2370-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2370-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2370-W-T1
IC OPAMP INSTR 800KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 1000VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 40-QFN datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf