Susumu RG3216V-2400-B-T5
RG3216V-2400-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2400-B-T5
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2400-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-2400-B-T5
QUANTITY
RG3216V-2400-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2400-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2400-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2400-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2400-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2400-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2400-B-T5
IDE4K 1.8" FLASH DISK 5GB datasheet.pdf
RECEIVER REMOT CTRL 36.7KHZ SIDE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
PHOTOINTERUPTER TRANSMISSIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 11NH 450MA 240 MOHM datasheet.pdf