Susumu RG3216V-2400-P-T1
RG3216V-2400-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2400-P-T1
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2400-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-2400-P-T1
QUANTITY
RG3216V-2400-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2400-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2400-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2400-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2400-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2400-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2400-P-T1
MOSFET N-CH DUAL GATE 6V 6TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 361NFBGA datasheet.pdf
LED 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 120A AUTO LINK datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 26MM datasheet.pdf
GROUND TERMINAL SIZE 10B datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 38.88MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf