Susumu RG3216V-2430-P-T1
RG3216V-2430-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2430-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2430-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-2430-P-T1
QUANTITY
RG3216V-2430-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2430-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2430-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2430-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2430-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2430-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2430-P-T1
IC SRAM 64KBIT 25NS 28SOJ datasheet.pdf
IC DAC QUAD 8B NVOLATILE 20QSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS R/A HM-ZD TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 11 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B M20 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 500MW SOD80 datasheet.pdf
BUSS FUSEHOLDER WATERPROO datasheet.pdf
CAP 150 UF 20% 10 V datasheet.pdf