Susumu RG3216V-2701-B-T5
RG3216V-2701-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2701-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2701-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-2701-B-T5
QUANTITY
RG3216V-2701-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2701-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2701-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2701-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2701-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2701-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2701-B-T5
CAP CER 33PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 ALUMINUM 5MM datasheet.pdf
RES SMD 0.4 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf