Susumu RG3216V-2740-W-T1
RG3216V-2740-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2740-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 274 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2740-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-2740-W-T1
QUANTITY
RG3216V-2740-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2740-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2740-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2740-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2740-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2740-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2740-W-T1
DIODE GEN PURP 400V 60A TO247AC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 30A TO3PN datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
FLOATSWITCH HORZ 1A NO/NC PPS datasheet.pdf
RJ45 CAT5 8P MA DE BK CABLE ASSY datasheet.pdf
HI-PERF FILTER SNP 3A 115/250VAC datasheet.pdf
STAC64 VHDR 14 CKT HYB GRY POL B datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf