Susumu RG3216V-2801-C-T5
RG3216V-2801-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2801-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2801-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-2801-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-2801-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2801-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2801-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2801-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2801-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2801-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2801-C-T5
RES SMD 324K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
GENDER CHANGER DSUB 25POS M-M datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 24V datasheet.pdf
SFP 2X4 datasheet.pdf
UNIV 24VDC MAT CONT NEMA BOX datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW P datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 6A 125V datasheet.pdf