Susumu RG3216V-2870-P-T1
RG3216V-2870-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2870-P-T1
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2870-P-T1.pdf
Availability of RG3216V-2870-P-T1
QUANTITY
RG3216V-2870-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2870-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2870-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2870-P-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2870-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2870-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-2870-P-T1
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 360K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR S/L 2 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 324 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.698 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf