Susumu RG3216V-2942-D-T5
RG3216V-2942-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-2942-D-T5
Brief Description
RES SMD 29.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-2942-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-2942-D-T5
QUANTITY
RG3216V-2942-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-2942-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-2942-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)29.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-2942-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-2942-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-2942-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-2942-D-T5
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
C/A MTRJ TO LC MM OFNP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 422 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 280MA 3.552 OHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 5W T18 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 299POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 200NH 2.79A 47 MOHM datasheet.pdf
DISPLAY 0.4" 1DIGIT YLW CC SMD datasheet.pdf