Susumu RG3216V-3001-C-T5
RG3216V-3001-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3001-C-T5
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3001-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-3001-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-3001-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3001-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3001-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3001-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3001-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3001-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-3001-C-T5
TERMINAL BLOCK 5MM 2ROW 7POS PCB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT W/REF 24-CDIP datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 640MA 456 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 101.6MMX4.6M datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CORD 3 POS FEMALE/MALE 1M 22 AWG datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 37.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf