Susumu RG3216V-3091-B-T1
RG3216V-3091-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3091-B-T1
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3091-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-3091-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-3091-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3091-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3091-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3091-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3091-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3091-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-3091-B-T1
IC ADC 12BIT W/REF W/CLK 24TSSOP datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
XBEE PRO SET 1MW CHIP ANTENNA datasheet.pdf
TERM BLOCK R/A 2POS 3.81MM BLK datasheet.pdf
S-TEK M VERT 14POS PCB datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 36MA 51 OHM TH datasheet.pdf