Susumu RG3216V-3600-B-T1
RG3216V-3600-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3600-B-T1
Brief Description
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3600-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-3600-B-T1
QUANTITY
RG3216V-3600-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3600-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3600-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3600-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3600-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3600-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-3600-B-T1
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-VQFN datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 166MHZ 90BGA datasheet.pdf
IC FREQUENCY GENERATOR 56-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 10ppm 10pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf