Susumu RG3216V-3600-C-T5
RG3216V-3600-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3600-C-T5
Brief Description
RES SMD 360 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3600-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-3600-C-T5
QUANTITY
RG3216V-3600-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3600-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3600-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)