Susumu RG3216V-3830-C-T5
RG3216V-3830-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3830-C-T5
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3830-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-3830-C-T5
QUANTITY
RG3216V-3830-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3830-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3830-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3830-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3830-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3830-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-3830-C-T5
CONN RECEPT 11-6POS FREE-HANGING datasheet.pdf
RECEIVER FIBER OPTIC 15.5MBPS datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
MOD IPM H-BRIDGE L1 75A 600V datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN FPC VERT 4POS 1MM PCB datasheet.pdf
2.3 GHz to 4.0 GHz RF Driver Amplifier IC datasheet.pdf