Susumu RG3216V-3831-B-T1
RG3216V-3831-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-3831-B-T1
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-3831-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-3831-B-T1
QUANTITY
RG3216V-3831-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-3831-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-3831-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-3831-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-3831-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-3831-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-3831-B-T1
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
INTERFACE MODULE PIN STRIP 50POS datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 512X18 128TQFP datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf