Susumu RG3216V-4020-W-T1
RG3216V-4020-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-4020-W-T1
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-4020-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-4020-W-T1
QUANTITY
RG3216V-4020-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-4020-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-4020-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-4020-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-4020-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-4020-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-4020-W-T1
BUZZER 2.4KHZ 1-2V PCB WASH datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 3NS 48TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf