Susumu RG3216V-4120-B-T1
RG3216V-4120-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-4120-B-T1
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-4120-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-4120-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216V-4120-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-4120-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-4120-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-4120-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-4120-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-4120-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-4120-B-T1
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IRDA MODULE 4MBPS 10-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG PHONE 1/4" 2-COND datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E BLUE 14' datasheet.pdf
HEADER 4POS MALE VERT 1.5MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RAIN HOOD USE W/ PF25 30 32 datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 5" H2O 8DIP datasheet.pdf