Susumu RG3216V-5360-W-T1
RG3216V-5360-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5360-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5360-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-5360-W-T1
QUANTITY
RG3216V-5360-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5360-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5360-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5360-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5360-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5360-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-5360-W-T1
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 55NS 84PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 600VAC 400VDC datasheet.pdf
RES 806K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
OSC TCXO 16.384MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf