Susumu RG3216V-5600-D-T5
RG3216V-5600-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-5600-D-T5
Brief Description
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-5600-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-5600-D-T5
QUANTITY
RG3216V-5600-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-5600-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-5600-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-5600-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-5600-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-5600-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-5600-D-T5
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20QSOP datasheet.pdf
FTG MULTICH RA RACEWAY5 WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 50POS GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SOD323 datasheet.pdf
Crystal 9.8304MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -55°C - 125°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 12A D2PAK datasheet.pdf
IC TX HDMI 165MHZ 64LQFP datasheet.pdf
RES 36K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf