Susumu RG3216V-6490-W-T1
RG3216V-6490-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-6490-W-T1
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-6490-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-6490-W-T1
QUANTITY
RG3216V-6490-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-6490-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-6490-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-6490-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-6490-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-6490-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-6490-W-T1
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
THERMOSTAT 85 DEG NC 8-DIP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.1W SSM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 8V SMD datasheet.pdf