Susumu RG3216V-7321-B-T5
RG3216V-7321-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-7321-B-T5
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-7321-B-T5.pdf
Availability of RG3216V-7321-B-T5
QUANTITY
RG3216V-7321-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-7321-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-7321-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-7321-B-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-7321-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-7321-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-7321-B-T5
IC REG LDO 1.5V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
DISPL 4X7 OVERRANGE +/-1 BCD YW datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 11A TO-262 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62140-505 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
DSUB JUNCTION SHELL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf