Susumu RG3216V-7680-W-T1
RG3216V-7680-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-7680-W-T1
Brief Description
RES SMD 768 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-7680-W-T1.pdf
Availability of RG3216V-7680-W-T1
QUANTITY
RG3216V-7680-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-7680-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-7680-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-7680-W-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-7680-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-7680-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-7680-W-T1
IC OPAMP GP 800KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
Z-PACK HS3 HDR ASSY 6R 30P RH datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
2.3 6POS CAP ASSY datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 2.915A 43 MOHM datasheet.pdf