Susumu RG3216V-8251-D-T5
RG3216V-8251-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-8251-D-T5
Brief Description
RES SMD 8.25K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-8251-D-T5.pdf
Availability of RG3216V-8251-D-T5
QUANTITY
RG3216V-8251-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-8251-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-8251-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-8251-D-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-8251-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-8251-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-8251-D-T5
WIREWRAP PVDF 30AWG BLACK 100' datasheet.pdf
JUMPER-H1500TR/A3049S/H1500TR10" datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES MO 2W 33 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 40 OHM 1% 25W DPAK datasheet.pdf
TWEEZER REMOVAL 20 GA NO LASER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf