Susumu RG3216V-9310-B-T1
RG3216V-9310-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-9310-B-T1
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-9310-B-T1.pdf
Availability of RG3216V-9310-B-T1
QUANTITY
RG3216V-9310-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-9310-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216V-9310-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-9310-B-T1
Related LinksRG3216V-, RG3216V-9310-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-9310-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216V-9310-B-T1
RES SMD 226K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
INDUCTOR/XFRMR 3.4UH MULTIWIND datasheet.pdf
CASE PLSTC BLK 19.75"L X 15.53"W datasheet.pdf
IC RS485/422 TRANS QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.255 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HDM BACKPLANE MODULE POL/GDE datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf