Susumu RG3216V-9760-C-T5
RG3216V-9760-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216V-9760-C-T5
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216V-9760-C-T5.pdf
Availability of RG3216V-9760-C-T5
QUANTITY
RG3216V-9760-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216V-9760-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216V-9760-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216V-9760-C-T5
Related LinksRG3216V-, RG3216V-9760-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216V-9760-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216V-9760-C-T5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 10A TO220-2 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SRL/PAR 64VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 267 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf